еМагазин

Tag : камен

Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца битолчани осомничени за говор на омраза на прославата на Илинден на Мечки Камен

Редакција
Прилепското јавно обвинителство постапува по пристигната кривична пријава против две лица и други непознати лица за сторено кривично дело „Предизвикување омраза, раздор или нетрпеливост врз...