еМагазин

Tag : каменос

Балкан

Каменос ја исклучи министерката Кундура од пратеничката група на Независни Грци, откако таа му даде подршка на Ципрас

Редакција
По изјавата на министерката за туризам на Грција, Елена Кундура дека ја поддржува грчката Влада, Панос Каменос, преку неговиот официјален Твитер профил ја отстрани од...
Македонија

По оставката на Каменос, од грчката Влада, Димитров добил уверување дека Договорот од Преспа ќе биде ратификуван и таму

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, по денешната оставка на грчкиот министер за одбрана Панос Каменос, разговарал со неговиот грчки колега Јоргос Катругалос од кого...
Балкан

Ќе падне ли грчката влада: Ципрас ја прифати оставката на Каменос

Редакција
По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската влада, грчкиот премиер Алексис Циприс набргу ќе побара доверба од Парламентот, соопшти Ципрас по завршувањето на средбата со...
Балкан ТОП СТОРИИ

Панос Каменос го „откачи“ Ципрас, ја напушта грчката Влада

Редакција
Коалицискиот партнер во грчката Влада, претседателот на Независни Грци и министер за одбрана на Грција Панос Каменос по средбата со Алексис Ципрас рече дека ја...
Балкан

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Редакција
По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се...
Балкан

(ВИДЕО) Независни Грци со ново лого и нов спот најавуваат излегување од Владата на Ципрас?

Редакција
Црвените линии се централната тема во спотот, но и на новото лого на Независни Грци. Партијата коалициски партнер во грчката Влада, денес објави кус спот...
Балкан

Сите можни сценарија: Ќе се ратификува ли Договорот од Преспа во Грција

Редакција
Во пресрет на последното гласање за уставните измени во македонското Собрание и приближувањето на моментот кога топката ќе се префрли на грчки терен, се вжештува...
Македонија

Каменос ќе си поднесе оставка ако договорот од Преспа помине во македонското Собрание

Никола Осило
Коалицискиот партнер во грчката Влада, министер за одбрана и лидер на Независни Грци, Панос Каменос, нема да чека Договорот од Преспа да стигне во грчкиот...
Македонија

Ципрас не му го одборил планот Б на Каменос, ако договорот од Преспа не успее

Редакција
Како коалициски партнер во владата имав обврска да презентирам алтернативен предлог, кој премиерот Алксис Ципрас го знае, но не го одобрува како национална политика, вели...
Балкан

Тужба за партнерот на Ципрас, Каменос за неговите расистички изјави против Македонија

Редакција
Хелсиншкиот комитет за заштита на човековите права на Грција и невладината организација за набљудување на расистичките злосторства, во полицијата во Атина поднеле тужба против министерот...