еМагазин

Tag : каменос

Македонија

Партнерот на Ципрас, Каменос: Ниту македонски националност постои, ниту македонски јазик постои, говорите словенски

Редакција
Каков и да е исходот од референдумот, последниот збор за Договорот од Преспа ќе го има грчкиот народ или на референдум или на избори, рече
Балкан

Каменос: Пред Договорот да дојде во грчкиот парламент, Независни Грци ќе ја напуштат владата

Редакција
Пред Договорот од Преспа да дојде во грчкиот парламент, Независни Грци ќе ја напуштат владата, а земјата ќе оди на избори, вели лидерото на партијата