еМагазин

Tag : камионџија

Локално

Камионџија нападнат поради ред за утовар на стока

Никола Осило
На 04.03.2019 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред влез на фабрика во Скопје неколку лица од Скопје физички го нападнале М.Ј.(60)...
Македонија

Македонски камионџија повреден во сообраќајка во Бугарија

Редакција
Дваесет и шестгодишниот Мите Бидев од Валандово е повреден во сообраќајка што се случила ноќеска во 1:30 по полноќ, на автопатот Е79 во близина на...