еМагазин

Tag : канцеларија

Македонија

Пендаровски не сака пари за канцеларија и доживотна пензија како Иванов и Црвенковски, се откажува од привелегиите

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, по истекот на мандатот нема да ги користи привилегиите кои му следуваат по закон. За телевизијата 24 од неговиот кабинет велат дека...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Сиромашната Македонија ќе продолжи да плаќа за канцеларии на поранешните претседатели Иванов и Црвенковски

Редакција
Владата ќе продолжи да им дава пари за закуп на канцеларии на поранешните претседатели на Македонија, Бранко Црвенковски и Ѓорге Иванов. Владиниот портпарол Муамет Хоџа...
Македонија

Антикорупциска: Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели

Редакција
По реакцијата на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, од Државната комисија за спречување на корупција со дообјаснување дека од таму бараат раскинување на договорите за закуп...
Локално

Раководителот на тетовски Водовод физички нападнат во канцеларија

Никола Осило
Раководителот на работната единица „Водовод и канализација“ при јавното комунално претријатие „Тетово“ Самедин Абедини бил нападнат во неговата канцеларија од жител на градот кој бил...
Бизнис

ММФ отвора регионална канцеларија во Виена за Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора

Редакција
Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) отвора нова регионална канцеларија на резидентен претставник за зајакнување на односите со Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора, со седиште...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска ќе испитува како поранешните претседатели Иванов и Црвенковски ги избрале канцелариите

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата на денешната отворена седница најавија дека ќе ги испитуваат начините на кои е извршен избор на канцелариските простории на...
Македонија

Иванов доби канцеларија во Џевахир „Скај сити“ со годишен буџет од 105.000 евра

Редакција
Телевизијата Телма објави дека канцелариjата која ја побарал претседателот Ѓорге Иванов се наоѓа во зградите на Џевахир Скај сити во скопски Аеродром. Тој во канцеларијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Иванов побарал средства за канцеларии за неговиот иден кабинет: Што друго му следува

Редакција
Кабинетот на претседателот во заминување Ѓорге Иванов побарал од владината Служба за општи и заеднички работи да му бидат доделени канцеларии што ќе ги користи...
Локално

Скопјанка нападната во адвокатска канцеларија

Никола Осило
На 22.01.2019 година во 10.00 часот во СВР Скопје, Ј.П.(37) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 08.45 часот на булеварот „Кочо Рацин“ во адвокатска...
Македонија

Бесплатни телефонски линии на Народниот правобранител за повреда на гласачкото право

Редакција
Во канцеларијата на Народниот правобранител во недела, 30 септември, на денот на одржување на референдумот, во периодот од 7 до 19 часот ќе функционира бесплатната...