еМагазин

Tag : кандидат

Македонија ТОП СТОРИИ

Река и официјално е претседателски кандидат: За помалку од 15 часа собрани 11.000 потписи

Редакција
Независниот кандидат, проф. д-р Блерим Река, сега и официјално е кандидат за претседателските избори, информираат од седиштето на Река. „Треба да се напомене дека за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Блерим Река, кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и Беса

Редакција
Професорот Блерим Река е кандидат за претседател на држвата на Алијансата за Албанците и Беса. Кој е Река? Според неговата официјална биографија, Река дипломирал на...
Македонија

Пендаровски: Чест е да бидеш поддржан од претставници на сите етнички заедници, 31 партија, но и многу граѓани

Редакција
Исклучителна е честа да бидеш поддржан од претставници на сите етнички заедници, од 31 политичка партија, но, и од многу граѓани кои воопшто не се...
Македонија

(ВИДЕО) Амди Бајрам собрал 10 илјади лајкови на Фејсбук, ама се откажа од претседателската трка

Редакција
Кандидатот за претседател од Сојузот на Ромите, актуелниот пратеник, Амди Бајрам се откажа од претседателската трка, и ја дава својата подршка на заедничкиот кандидат на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите му направија „крвна слика„ на Пендаровски, кандидатот на СДСМ и ДУИ за претседател

Редакција
Професорот Стево Пендаровски, кој моментално е национален кординатор за НАТО, по втор пат влегува во трката за претседател на државата, како заеднички кандидат на владејачките...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има само југо: Каков имот пријавил Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Редакција
Професорот Стево Пендаровски, кој моментално е национален кординатор за НАТО, по втор пат влегува во трката за претседател на државата, како заеднички кандидат на владејачките...
Македонија ТОП СТОРИИ

Официјално: Стево Пендаровски е кандидат на СДСМ за претседател

Редакција
СДСМ, коалициските партнери и други парии што даваат поддршка за заеднички претседателски кандидат ја почнаа средбата вечерва во скопскиот холтон. СДСМ, како што изјави премиерот...
Македонија

Десет имиња ќе разгледуваат вечерва Заев и Ахмети како можен консензуален кандидат за претседател

Редакција
Десет имиња ќе се разгледуваат како можен консензуален кандидат на владејачката коалиција за престојните претседателски избори и можно уште денеска да се знае името на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Оливер Спасовски, еден од најсериозните кандидати за претседател на државата

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски е еден од можните кандидати за претседател на државата на владејачките СДСМ и ДУИ. Кој ќе биде официјалниот кандидат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Редакција
Националниот кординатор за НАТО, Стево Пендаровски е еден од можните кандидати за претседател на државата, како заеднички кандидат на владејачките СДСМ и ДУИ. Кој ќе...