еМагазин

Tag : кандидат

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев не сака да биде претседател

Редакција
Премиерот Зоран Заев, дефинитивно не планира да поднесе кандидатура за престојните претседателски избори, велат владини извори. Името на Заев како можен кандидат се врти веќе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Три сценарија за претседателските избори

Редакција
Престојните претседателски избори кои треба да се одржат во март или април следната година, повторно се актуелни. Сега, во политичките кругови не се во фокусот...