еМагазин

Tag : капацитети

ЖИВОТ

Капацитетите на хотелот „Ибис стајл“ исполнети вратите за изолација ги отвора и „Ибис Скопје сити центар“

Редакција
Kако дополнителен капацитет за сместување лица во изолација од денес целосно се става на располагање и веќе подготвениот хотел „Ibis Skopje City Center“ каде во...
Бизнис

Недостигот од квалификувана работна сила проблем број еден во преработувачката индустрија

Никола Осило
Најголемо влијание врз огрничувањето на обемот на производството во преработувачката индустрија имаат недостигот од  квалификувана работна сила со 28.7%, недоволната домашна побарувачка со 15.5%, недоволната...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Со „Виз ер“ летале пет милиони патници од Македонија

Редакција
„Виз ер“, водечката авиокомпанија во Македонија и една од најбрзо растечките превозници во Европа, слави пет милиони превезени патници со нивните ниско-буџетни рути од Македонија...
Бизнис

Еуростат: Во Македонија околу 46.000 легла за сместување туристи

Редакција
Македонија располага со околу 46.000 легла за сместување туристи од кои 20.500 хотелски, покажува најновата анализа на Еуростат. Листата ја предводи  Франција со 5,1 милион легла што...