еМагазин

Tag : капитални

Бизнис

Ребаланс на буџетот: Капиталните инвестиции намалени за 50 милиони евра, на што се крати?

Редакција
За  3,27 милијарди денари или за околу 50 милиони евра е намален изност на капиталните инвестиции со ребалансот на Буџетот усвоен на вчерашната седница на...