еМагазин

Tag : катица јанева

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Прво Зоки-Кичеец, па Катица Јанева: Коинциденција или смислен потег?

Никола Осило
Македонската јавност конечно го дочека денот кога специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе даде исказ во Јавното обвинителство во врска со аферата „Рекет“, која веќе
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Дали ќе стане осомничена или сведок: Катица Јанева конечно на распит за “Рекет“

Редакција
Денеска според најавите, шефицата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во заминување, Катица Јанева треба да даде исказ за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство. Таа се
Македонија

Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот „Титаник 3“
Македонија

Одбраната во „Титаник 3“ бара изземање на Катица Јанева, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски

Редакција
Изземање на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, како и на нејзините ополномоштени обвинители Фатиме Феати и Гаврил Бубевски во предметот „Титаник 3“, денеска побара бранителот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Отплаќа три кредити: Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева која утре ќе сведочи за „Рекет„

Редакција
Во серијал еМагазин ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупција, обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кои деновиве сведочат
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Сведок или соучесник: Каков ќе биде статусот на Катица Јанева во „Рекет“?

Никола Осило
Македонската јавност е во исчекување на вторник, за кога е закажан искажазот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за случајот „Рекет“ во кој Бојан Јовановски-Боки
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Драмите во СЈО и „Рекет“ нова кочница за ЕУ?

Никола Осило
Не престануваат реакциите во јавноста по случајот „Рекет“, а главното прашање кое сега се поставува е дали Европската Унија ќе го искористи овој случај како
Македонија

Катица Јанева тврди дека не наредила претрес на обвинителите од СЈО

Никола Осило
Специјалната обвинителка Катица Јанева во изјава за А1ОН тврди дека не издала наредба да се претресуваат вработените во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) при влез и
Македонија ТОП СТОРИИ

Пет часа траеше распитот на специјалната обвинителка Лиле Стефанова: „Се што знам споделив“

Никола Осило
Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила се што и
Македонија

Тортевски саркастичен: Сега треба СЈО што ќе ја истражува Катица Јанева

Редакција
Адвокатот Александар Тортевски, на својот Твитер профил, со саркастичен коментар по последните аудио снимки од страна на италијанскиот весник „Ла Верита“, во која повторно се