еМагазин

Tag : катица јанева

Македонија

Јанева на средба со јавниот обвинител Јовески: Се одредува судбината на истрагите и предистрагите на СЈО

Редакција
Јавниот обвинител Љубомир Јовески денеска одржа работна средба со Катица Јанева, јавен обвинител на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат...
ЖИВОТ

(Фото) Дадар ја „среди“ Катица Јанева

Редакција
Познатиот скопски стилист Александар Билјановски – Дадар ја „среди“ и специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Тој објави и заедничка фотографија на неговиот Фејсбук профил. Неодамна...
Македонија

Братот на Сашо Мијалков, Влатко меѓу најприслушуваните во „бомбите“, вели Јанева

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во емисијата „Правда и неправда“ на 1ТВ изјави дека Влатко Мијалков, братот на поранешниот директор на Управата за безбедност и...
Македонија

„Висат“ осум истраги на СЈО

Редакција
Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, на денешнета дебата во МАНУ за Законот за Специјалното јавно обвинителство (СЈО), изрази загриженост дека осум истраги на СЈО се под...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...
Македонија

Катица Јанева: Кога ние побаравме притвор за Груевски, судовите не одбија

Никола Осило
Специјалната обвинителка Катица Јанева во гостување на емисијата „Правда и неправда“ на 1ТВ за префрлањата на вината меѓу институциите по бегството на поранешниот премиерот Никола...
Македонија ТОП СТОРИИ

Катица Јанева: Нема да бараме притвор за Сашо Мијалков

Никола Осило
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во гостување на емисијата „Правда и неправда“ на 1ТВ на прашањето зошто не е побаран притвор за сите 13 осомничени...
Македонија

Катица Јанева очекува за дваесетина дена Груевски да биде во затвор

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во „Само Вистина“ на Канал 5 рече дека според сите законски рокови, поранешниот премиер Никола Груевски на издржување на затворската...
Македонија

Катица Јанева: На 30. септември нема да правам ајвар, ќе гласам на референдумот

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на 30. септември нема да прави ајвар, туку ќе гласа на референдумот, вели во интервју за Алсат М телевизија, потенцирајќи дека...