еМагазин

Tag : катица јанева

Македонија

Поради висок притисок и анксиозност Јанева на преглед во „Жан Митрев“

Редакција
Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска од истражниот затвор ќе биде однесена во клиниката „Жан Митрев“ каде ќе и биде извршен интернистичко кардиолошки преглед,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева нема да дава исказ за „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е третоосоминчена во случајот „Рекет“, во оваа фаза нема да дава исказ во Обвинителството за гонење на организиран...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелација: Катица Јанева останува во притвор, оти се уште постои ризик за бегство

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева останува во привор во КПУ Затвор Скопје, иако е завршена истрагата за случајот „Рекет“ во кој таа е третосомничена, одлучи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Катица Јанева не стигна да ги види сите докази за „Рекет“, увидот продолжува утре

Никола Осило
Повеќе од три часа поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска вршеше увид во доказите за случајот „Рекет“ во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција....
Македонија

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка...
Македонија ТОП СТОРИИ

По Боки 13, денеска на Јанева е ред да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска треба да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“ во кој таа е третоосомничена. Таа во вторникот...
Македонија

Рахиќ: Јанева не е сместена во хашкото одделение, таму е Јовановски

Редакција
Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение. Таму е сместен Бојан Јовановски затоа што прв дојде откако му беше изречен...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе биде ли Зоки-Кичеец сведок против Боки 13 и Катица Јанева во случајот „Рекет“?

Никола Осило
Лавина реакции во јавноста предизвика вчерашната информација дека второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор откако вчера судија...
Македонија

Обвинителството побара продолжување на притворот за Катица Јанева

Никола Осило
Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција поднело барање за продолжување на притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Триесетдневниот притвор на Јанева, која...
Македонија

Јанева во анкетниот лист пријавила дека купила половно возило

Редакција
Државната комисија за спречување на корупцијата нема отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е во притвор и третосомничена во случајот „Рекет“....