еМагазин

Tag : катица

Македонија

Катица Јанева се врати на работа во СЈО

Никола Осило
Специјалната обвинителка Катица Јанева се врати на работа, потврдија денескa од Специјалното јавно обвинителство по барање на медиумите. Таа се уште не добила покана да
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мамо, мамо, дојди Катица и Лиле се степаа надвор“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Стефанова, Камчев, Боки 13…

Редакција
Во јавноста и на социјалните мрежи не стивнуваат реакциите по серијата аудио и видео снимки кои ги објавува веќе неколку дена италијанскиот весник “Ла Верита“,
Македонија

Фотографиите од Јанева на граница се стари

Редакција
Фотографиите кои што се појавија вчера на социјалните мрежи на кои се гледа како специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева минува на граничен премин не
Македонија

(Фото) Катица Јанева на граница, се враќа од одмор?

Редакција
На социјалните мрежи се споделуваат нови фотографии од специјалната обвинителка, во заминување, Катица Јанева од граничен премин. Нема информации кога се направени истите и на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Нема рекет, нема мир“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Камчев, Боки 13…

Редакција
Аудио и видео материјалите кои деновиве ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет„, ги вжештија социјалните мрежи. Во фокусот со денови е специјалната
Македонија ТОП СТОРИИ

По новите снимки на „Ла Верита„ се јави Јанева: Моја обврска е да контактирам со сите осомничени

Редакција
По денешната серија од аудио снимки на италијанскиот весник Ла Верита, во кои наводно се слуша и гласот на спецјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева,
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) Сите осум разговори кои денеска ги објави италијанскиот весник Ла Верита

Редакција
Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави вкупно осум аудио разговори за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство. Најголемиот дел од разговорите се помеѓу осомничениот во “Рекет“,
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Нова „бомба“ од “Ла Верита“: Катица наводно му вели на Камчев дека се ќе биде ОК

Редакција
Новинарот Ларис Гајсер и италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објавија нови материјали за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство. На втората аудио-видео снимка има разговори помеѓу
Македонија

Катица Јанева е на одмор, велат од СЈО, не откриваат дали е на Халкидики

Редакција
Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева е на редовен летен одмор, велат за Слободен печат од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), но не откриваат каде. Викендов
Македонија

Камчев ќе си ги бара 1,5 милиони евра што ги платил за да не го гони СЈО

Редакција
Осомничениот во случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Империја“, бизнисменот Орце Камчев, кој му дал поткуп од 1,5 милиони евра на Бојан Јовановски-Боки 13 за