еМагазин

Tag : катланово

Локално

Исчезна маж со здравствени проблеми

Никола Осило
На 10.10.2019 година во 16,15 часот во Полициско одделение Петровец, Н.Н.(40) од с.Бадар,скопско пријавил дека од домот заминал неговиот брат С.Н.(38) од с.Катланово,скопско, кој имал...
Локално

Го нападнал со секира во Катланово

На 14.05.2019 година околу 17.30 часот во СВР Скопје, Ф.С.(17) од село Катланово пријавил дека во атар на село Катланово, кај „Катлановска Бања“, непознато лице...
Македонија

Две лица починаа при излетување на возило од патот Катланово-Бадар

Редакција
Две починати лица биле извлечени вчера од возило што било излетано од локалниот пат Катланово-Бадар, во близина на мостот на река Пчиња. Како што информираат...