еМагазин

Tag : кичеец

Македонија

Рускоска: Не очекував повисока казна за Зоран Милески – Кичеец

Редакција
Обвинителката Вилма Рускоска изјави дека тригодишната казна затвор за Зоран Милески – Кичеец, кој беше третообвинет во случајот „Рекет“ е очекувана и оти откако ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кичеец бил вработен кај Камчев: За него пресуда утре, бидејќи призна вина за „Рекет“

Редакција
Во издвоената постапка за предметот „Рекет“ која се води против Зоран Милески – Кичеец, кој денеска призна вина пред Судот, во продолжение на рочиштето адвокатот...
Македонија

Обвинителството утре ќе поднесе обвинение за „Рекет“

Никола Осило
Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. „Истрагата во првиот дел...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 ги виде доказите за „Рекет“: Не е јасно зошто не му го дале исказот на Зоки-Кичеец

Никола Осило
Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција денеска, провосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски заедно со неговиот адвокат Сашо Дуковски извршија увид во дел...
Македонија ТОП СТОРИИ

Второосмничениот во „Рекет“ Зоран Милески – Кичеец пуштен во домашен притвор

Редакција
Второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милески – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор, откако денеска судија на претходна постапка, по добиено позитивно мислење од...
Македонија

МКД: Обвинителите за „Рекет“ најмногу информации добиле од Стефанова и Кичеец

Редакција
Порталот МКД објави дека обвинителите од Јавното обвинителство (ОЈО) најмногу информации за случајот “Рекет“ добиле од сведочењата на обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По исказите на Кичеец и Јанева: Ќе ја отвори ли Боки 13 Пандорината кутија?

Никола Осило
Ќе се прошири ли истрагата за случајот „Рекет“ кон функционери од СДСМ е прашање кое се поставува во јавноста откако во Јавното обвинителство искази за...
Македонија

Зоран Милески – Кичеец беше на распит во Обвинителството, утре на ред Катица Јанева

Никола Осило
Второосмничениот за случајот „Рекет“, Зоран Милески – Кичеец, кој се наоѓа во притвор во затвор Скопје во Шуто оризари, денеска беше донесен на расприт во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кај се парите кои ги изрекетирале Боки 13 и Кичеец?

Редакција
Едно од клучните прашања, од многуте, на кои јавноста очекува одговор е и кај се парите кои ги изрекетирале осомничените за случајот „Рекет“ на Јавното...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Нема рекет, нема мир“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Камчев, Боки 13…

Редакција
Аудио и видео материјалите кои деновиве ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет„, ги вжештија социјалните мрежи. Во фокусот со денови е специјалната...