еМагазин

Tag : кирил џајковски

Забава

(Видео) Нов спот на Кирил за „Врба“, филмот наскоро си оди од киносалите во Македонија

Редакција
Промовирана е уште една музичка тема од саундтракот за филмот „Врба“, која ја потпишува композиторот Кирил Џајковски. Филмот на Милчо Манчевски во Македонија продолжува да...
Забава

Јубилејно реиздание на „Homebound“ на Кирил Џајковски

Редакција
Јубилејното реиздание на ремек делото „Homebound” на Кирил Џајковски, кое излегува на 13 ноември, точно дваесет години по оригиналната објава. Овој легендарен албум, со своето...
Забава

(Видео) Кирил Џајковски повторно соработува со Милчо Манчевски: Новиот сингл „Ред Сафари“ дел од саундракот за филмот „Врба“

Редакција
Синглот „Ред Сафари“ е дел од саундтракот за филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски. Синглот и видео спотот излегуваат истовремено со успешната светската премиера на...
Забава

(ВИДЕО) Кирил Џајковски се враќа на музичката сцена со полна пареа

Редакција
Македонскиот музичар, композитор и продуцент Кирил Џајковски имаше целовечерен настап на плоштадот во Шибеник за време на новогодишната ноќ пред неколку илјади луѓе. Тој досега...
Забава

(ВИДЕО) Нова песна на Кирил Џајковски

Редакција
Reminder е новиот сингл на македонскиот композитор и продуцент, Кирил Џајковски. Станува збор за соработка со вокалистот Дејвид Лајон. Видео/фото: Промо...