еМагазин

Tag : кислород

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Ќе го следи ли Скопје примерот на Њу Делхи: Бар продава кислород за спас од загадувањето

Редакција
Бар во Њу Делхи одлучи на посетителите да им понуди „здив свеж воздух“ и наместо да продава цигари продава кислород. За цена од 299 рупии...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Aерозагадувањето и пушењето најчести причини за хронична опструктивна белодробна болест

Редакција
Се проценува дека пет отсто од населението во државава односно 147.000 луѓе би заболеле од хронична опструктивна белодробна болест (ХОББ). Најчести причини за заболувањето се...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Потресно сведоштво на домородците: Ранчери намерно го опожаруваат Амазон

Никола Осило
Пожарите во Амазон се подметнуваат намерно од ранчери кои сакаат шумите да ги претворат во полиња за пасење на стоката, обвинуваат членови на амазонското племе...