еМагазин

Tag : клиенти

БАШ НИ Е ЌЕФ

Започнете онлајн продажба со услугата за E-трговија на НЛБ Банка

Редакција
Пандемијата, која го зафати скоро целиот свет, ги промени навиките и однесувањето на поединците, но и работењето на компаниите. Во новонастанатите услови луѓето се почесто...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка го продолжува периодот за бесплатно користење на мобилно и електронско банкарство до 31 мај

Редакција
Согласно барањата на клиентите за продолжување на периодот за бесплатно користење на мобилното и електронското банкарство, нивна поддршка во користењето на дигиталните услуги, како и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ банка апелира да се почитуваат превентивните мерки за поголема заштита

Редакција
Во услови на пандемија од вирусот Ковид-19, НЛБ Банка презема повеќе превентивни мерки со цел спречување на ширење на заразата, како и поголема заштита на...
Бизнис

Комерцијална банка однапред плати аконтации за данок на добивка за 2020 година во износ од 120 милиони денари

Редакција
Имајќи го предвид развојот на состојбите и сериозната опасност од ширењето на Ковид-19 (корона вирусот) во нашата земја, Комерцијална банка АД Скопје однапред изврши плаќање...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со нова промотивна кампања за кредити за физички лица

Редакција
НЛБ Банка во текот на месец февруари 2020 година води промотивна кампања за потрошувачки и станбени кредити, информираат од банката. „Во рамки на кампањата, клиентите...
Локално

Во грабежот на НЛБ Банка во Ѓорче Петров одземени 8.700 евра, банката ќе работи од понеделник

Редакција
По вооружениот грабеж што се случи во експозитурата на НЛБ Банка во Ѓорче Петров, клиентите и вработените на банката се безбедни и се во добра...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Што ќе значи за клиентите спојувањето на Охридска и Шпаркасе банка

Редакција
Преку спојувањето двете банки, Охридска банка АД Скопје и Шпаркасе Банка Македонија, сега ќе опслужуваат повеќе од 132.000 клиенти во земјата, нудејќи им производи и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Со Credissimo до нов Iphone11: Земи пари навреме и добиј нов iPhone оваа есен!

Редакција
Од денеска започнува новата наградна игра на Credissimo, во којашто секој клиент со одобрен и исплатен „Credissimo Плус“ до 80 000 ден.во периодот од 01.11.2019...
ФИНАНСИСКА ПИСМЕНОСТ

Зошто се важни преддоговорните информации при одобрување кредит?

Редакција
Како и во секој договор, и во договорот за потрошувачки кредит се содржани одредби за правата и обврските на договорните страни ‒ банката и должникот....
Локално

НЛБ банка за грабежот: Клиентите и вработените се безбедни и во добра состојба

Редакција
По вооружениот грабеж кој утринава се случи во експозитурата Чаир на НЛБ Банка, од банката информираат дека клиентите кои се затекнале во експозитурата и вработените...