еМагазин

Tag : клима-уреди

ЧИСТА ОКОЛИНА

Пратениците од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во клинч за загадувањето: Се скараа околу „инвертер-климите“

Редакција
Собранието денеска на седница расправаше за Предлог-одлуката за прераспределба на средства помеѓу буџетските корисници на централната власт и помеѓу фондовите, а во дебатата на пратениците...
Бизнис

„Аиркон“ го доби тендерот на МВР за сервисирање на клима уреди вреден 76.000 евра

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на услуги за сервисирање и одржување на клима уреди (инвертер и сплит систем) во објектите на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Со воведување на R32 фреонот се обезбедува до 9% поголема заштита на животната средина

Редакција
Еден од најзначајните фактори за напредокот на нашето општество е неговата заштита. Без обезбедување на иднината сѐ друго е излишно. Затоа на минатиот Vivax Cool...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Град Скопје ќе субвенционира клима-уреди

Редакција
Град Скопје првпат досега распишува јавен повик за субвенционирање на инвертер клима уреди и други современи уреди за затоплување на домаќинствата. -За секој купен инвертер...