еМагазин

Tag : Кочо Анѓушев

Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска комисија отворила предмет за братот на вице-премиерот Кочо Анѓушев

Никола Осило
Државната корупција за спречување на корупцијата (ДКСК) на дененешната седница информира дека има предмет и се прибираат информации за случајот со Тодор Анѓушев, брат на
Бизнис

Повторно заживува изградбата на „Чебрен“, тендер до крајот на годината

Редакција
Ќе се надградува студијата за изградба на „Чебрен“ и ќе се обновува тендерската документација. Проектот вреден половина милијарда евра повторно ќе заживее, во вид на јавно-приватно
Бизнис

Анѓушев објасни зошто странските инвестиции секој различно ги разбира

Редакција
Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, странските директни инвестиции во првиот квартал од 2019 година изнесуваат скромни 21,6 милиони евра, a вицепремиерот за економски прашања, Кочо
Бизнис

Анѓушев: Цените на горивата во рамки на претходно утврдените од РКЕ

Редакција
Цените што нафтените компании ги дефинираа на пазарот, односно на нивните бензиски пумпи се исти или слични какви што би биле и по методологијата што
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Анѓушев најмногу пари потрошил на авионски карти и угостителски услуги во институциите

Редакција
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, најмногу пари потрошил на авионски карти и угостителски услуги преку мензи, ресторани и бифеа во рамките на институциите, покажува
ЖИВОТ

(Фото) Филипче, Николовски и Димитров на Струмички карневал ги бркаат лошите

Редакција
Повеќе министри, амбасадори и дипломатски претставници вечерва присуствуваа на приемот за карневалските групи и гости што го приреди градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски и Организацискиот
Бизнис

Анѓушев вети дека ќе ги засукале ракавите и ќе работеле: Ништо не сме направиле ако граѓаните не живеат подобро

Редакција
Сите ние досега чмаевме, седевме и чекавме некој друг да ни го реши проблемот. Со ова што го направивме последно, јасна е иднината на Македонија
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Поскапувањето на „најевтиниот леб“ не е проблем за Владата, но ќе ги дотепа сиромашните

Никола Осило
Поскапувањето на лебот по правило носи поскапување и на останатите производи и опасност од зголемување на инфлацијата. Изјава на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека поскапел само
Бизнис

Анѓушев ќе претседава со економскиот управен комитет меѓу Македонија и Германија

Редакција
Информацијата за иницијативата за воспоставување Заеднички економски Управен комитет меѓу Република Македонија и Сојузната Република Германија беше усвоена на денешната владина седница. Како што соопшти
Бизнис ТОП СТОРИИ

Анѓушев: Јас сум еден од тие кои подлежи на новиот данок

Редакција
Апсолутно, со воведувањето на прогресивниот данок не се задава никаков удар на индустријата, поради тоа што другите даноци во Македонија остануваат во најголем дел исти,