еМагазин

Tag : кокаин

Локално

Несекојдневен случај: Прилепчанец фрлал кокаин од прозорец бегајќи од полицијата

Никола Осило
На 20.02.2019 полициски службеници од СВР Битола, Оделението за недозволена трговија, надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп – одделение за недозволена трговија, во содејство со Единицата...
Балкан

„Индипендент“ со сторија ја „утепа“ Албанија: Европската Колумбија ни е прв сосед

Никола Осило
Хероин и кокаин наместо канабис е новата главна преокупација на дилерите во Албанија која реномираниот „Индипендент“ во новата сторија ја нарекува Европската Колумбија. Весникот пишува...
Македонија

Кривична против двајца Црногорци и еден државјанин на Перу за шверц на кокаин

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, во координација со канцеларијата на ДЕА во Атина (служба за борба против дрога на САД), како и...
Македонија

Македонски државјанин уапсен на границата меѓу Италија и Австрија со три килограми кокаин

Никола Осило
На граничниот премин Комо Брогеда, на италијанско-австриската граница, полиција уапсила 40-годишен македонски државјанин, во чиј автомобил открила три килограми кокаин. Македонскиот државјанин,чиј идентитет не се...
Локално

Во Тетово и Гостивар уапсени четири лица за поседување кокаин

Никола Осило
На 09.10..2018 година околу 01,00 часот на улицата „29 Ноември“ во Тетово, полициски службеници ги лишиле од слобода Ј.С.(48) и В.Т.(34), двајцата од Тетово, поради...
Локално

Мешавината од кофеин и парацетамол „омилена дрога“ на скопските дилери

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, со кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје го предаде лицето Ќ.Ј.(52), поради постоење основи...
Македонија

Што „шмркаат“ Македонците: Кај дилер откриени 10 грама кокаин и 285 грама парацетамол и кофеин

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против А.С.(29) од Велес поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично...
Локално

Крими-филм во Кичево: Дилерот пред полицијата ја фрлал дрогата во тоалет

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(33) од Кичево, за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,...
Балкан

„Економист“: Албанија прва во светот по употреба на кокаин

Редакција
Престижниот британски весник „Економист“ објави дека Албанија го зазема првото место во светот по употреба на кокаин во однос на бројот на населението. Во репортажата...
Свет

Бразилската полиција заплени 1,3 тони кокаин

Редакција
Бразилските власти соопштија дека во пристаништето Сантос откриле и заплениле 1,3 тони кокаин, на брод кој пловел под италијанско знаме. Дрогата била скриена во два...