еМагазин

Tag : Колинда Грабар Китаровиќ

Балкан

(Видео) Хрватската претеседателка и ја мести фризурата на новинарката на ХРТ

Редакција
Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ повторно е во центарот на вниманието, откако пред да даде интервју за Хрватската радио телевизија, и ја намести фризурата на...
Македонија

Грабар-Китаровиќ со видео порака: Припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, Хрватска е подготвена да Ви помогне

Редакција
Хрватска силно ве поддржува, сега кога се соочувате со многу важна одлука за претстојниот референдум. Вие припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, а Хрватска е...
Балкан

(Фото) Хрватската претседателка продолжи со гушкање: Овој пат во прегратките на колегата Пахор

Редакција
Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ продолжи со традицијата на прегратки, па така го гушна нејзиниот колега од Словенија, Борут Пахор. Тие неформално се сретнаа во...