еМагазин

Tag : консултации

Македонија

СДСМ бара нов предлог за технички министер за внатрешни работи, ВМРО-ДПМНЕ останува на истиот

Редакција
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска соопшти дека консултациите со власта за кандидатите во техничката влада траат, но не кажа дали имало телефонски разговор помеѓу...
Македонија

Во тек се политички консултации на повеќе нивоа, се разгледуваат опциите по Самитот на ЕУ

Редакција
Во тек се политички консултации на повеќе нивоа, се разгледуваат и анализираат сите опции, велат од Владата за МИА во врска со следните чекори што...
Македонија

Втори јануари е работен ден за јавните здравствени установи

Редакција
Министерството за здравство, информира дека 2-ри јануари 2019 година ќе биде работен ден за вработените во јавните здравствени установи, со цел граѓаните да добијат навремена...