еМагазин

Tag : Кораб

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Ресторан „Кораб Трница“: Со Трничка салата ќе ја вкусите сласта на корапските пасишта

Редакција
Ресторан „Кораб Трница“ е едно од оние попатни места кога се патува накај Дебар, но веќе станува и „must have“ дестинација, кога сте и на...
ЖИВОТ

Таткото на министерката Шекеринска на 70 години се искачи на Кораб

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил објави фотографија од нејзиниот татко, кој се искачил на Кораб. “Горда ќерка на млад...
Локално

Планинар од Хрватска почина на Кораб

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 18.20 часот во Центарот за информации и команда Тетово било пријавено дека на местото викано „Кобилино поле“, атар на Маврови Анови,...