еМагазин

Tag : кожни болести

Македонија

Уште 1 лице поврзано со Клиника за кожни болести заразено со коронавирусот

Редакција
На денешната прес конференција, министерот за здравство, Венко Филипче, рече дека во новозаболените со коронавирусот во Македонија е уште 1 лице поврзано со Клиника за...