еМагазин

Tag : креативци

ЖИВОТ

Креативци Вие сте на потег: Помогнете во информативната кампања за корона вирусот под хаштаг #ЗаштитиСе

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче ги повика сите креативци кои сакаат и можат да помогнат во информативната кампања за COVID-19. „Ова е одличен пример за...
Интервју

Стојчевска: Децата се инспирација која треба да ја искористиме за нивен развој и среќен раст

Редакција
„Врти од А до Ш“ е едукативен проект односно креативна игра за деца со букви. Таа им помага да ги научат буквите и зборовите. Проектот...