еМагазин

Tag : кривичен прогон

Македонија

Криминалните дела почнаа да застаруваат: Обвинителството отфрли иницијатива на Антикорупциската комисија

Никола Осило
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на иницијативата за кривично гонење поднесена од Државната комисија за спречување на корупцијата...