еМагазин

Tag : кривични пријави

Македонија ТОП СТОРИИ

Полни раце работа за МВР: За 24 часа поднесени 33 кривични пријави за непочитување на мерките против корона вирусот

Редакција
Многу македонски граѓани не покажуваат свест за потребата да се придружуваат кон мерките за спречување на ширењето на корона вирусот поради што надлежните органи имаат...
Македонија

Осум кривични пријави за подметнување на пожар поднело МВР

Редакција
Министерството за внатрешни работи од почетокот на годината до сега, поднело осум кривични за палење пожар на отворено, односно за сторено кривично дело „предизвикување на општа...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) МВР со детали за апсењето на таткото на Јани Бојаџи и уште 12 лица

Никола Осило
Кривична пријава за вршење кривични дела против културното наследство и природните реткости е поднесена вчера против вкупно 14 лица, од коишто 13 се приведени, а...
Локално

Кривични пријави за тројца скопјани за напад на полицајци

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против З.З.(32), Б.З.(32) и О.З.(51) сите од Скопје поради основано сомнение дека сториле кривично дело „Напад врз...
Локално

Кривични пријави за двајца малолетници што запалиле палма пред клиниката „Жан Митрев“

Редакција
Кривична пријава ќе биде поднесена против двајца 17-годишници од Скопје осомничени дека на 15 август околу 02:40 часот запалиле палма пред клиниката „Жан Митрев“ во...