еМагазин

Tag : крстопат

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Една година од референдумот за промена на името: Еден куп афери, а државата се уште на крстопат

Никола Осило
Измина една година откако на 30 септември, 2018 година се одржа референдум на државно ниво за прифаќање на Преспанскиот договор со Грција односно промена на...