еМагазин

Tag : Куба

Локално

Приведени седум Кубанци при обид нелегално да ја преминат македонско-грчката граница

Никола Осило
На 17.11.2019 во 09.05 часот кај с. Кременица полициски службеници од Полициска станица Меџитлија ги лишиле од слобода Л.П.А(25), К.Д.Ј.Е(37), Л.Н.Џ.(34), А.К.Ј.(32), Т.Р.Ј.(32), Л.П.Џ.К(32) и С.П.А.(30), сите...
Локално

Приведени двајца Кубанци при обид илегално да ја преминат границата кон Грција

Никола Осило
На 10.10.2019 во 10,00 часот во Полициска станица Меџитлија биле лишени од слобода Л.П.М. (39) и З.Л.Ф. (19) од Куба, кои истиот ден во близина...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Експлодира метеор над Куба, делови паднаа на тлото

Редакција
На небото над Куба експлодира метеор чии делови паднаа на тлото. Според очевидците на небото се појавила огнена топка и чад, а потоа „дожд“ од...
Локално

Полицијата приведе Кубанка кој илегално живеела во Прилеп

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 20.30 часот каj раскрсницата во с.Велушина, битолско, полициски службеници ја пронашле Б.В.Ф.Т.(50) од Куба,каде живеела без документи за идентификација, соопшти МВР....