еМагазин

Tag : Куба

Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Експлодира метеор над Куба, делови паднаа на тлото

Редакција
На небото над Куба експлодира метеор чии делови паднаа на тлото. Според очевидците на небото се појавила огнена топка и чад, а потоа „дожд“ од
Локално

Полицијата приведе Кубанка кој илегално живеела во Прилеп

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 20.30 часот каj раскрсницата во с.Велушина, битолско, полициски службеници ја пронашле Б.В.Ф.Т.(50) од Куба,каде живеела без документи за идентификација, соопшти МВР.