еМагазин

Tag : култура

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На кого му треба Џез фестивал додека има Ѕвезде Гранда“: Твитер „прегреа„ за Годишната програма на Министерството за култура

Редакција
Лавина од претежно негативни коментари на социјалните мрежи по објавувањето на Годишната програма на Министерството за култура. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер: Операта...
Македонија

Именувани директори на осум национални институции од културата

Редакција
Министерот за култура Асаф Адеми по спроведените конкурси именуваше директори на осум национални установи со полн мандат од четири години. Како што објави Министерството за...