еМагазин

Tag : култури

Бизнис

МЗШВ: Досегашните ниски температури не предизвикуваат штети врз земјоделските култури

Редакција
Досегашните минимални температури забележани во државата нема да предизвикаат штети врз земјоделските култури, а моменталните ниски температури не се невообичаени за овој период и многу...