еМагазин

Tag : Куманово

Локално

Лажна вест е дека имало обид за киднапирање дете во центарот на Куманово

Редакција
Кумановската полиција ги демантира информациите за грабнување на дете во централното градско подрачје во Куманово, кои се шират по социјалните мрежи и апелираше до граѓаните
Локално

Неверојатен случај во Куманово: Тројца лихвари му зеле „камата“ од над 15.000 евра

Никола Осило
СВР Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против Д.А.(42), А.М.(36) и А.Л.(62), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека сториле
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Декра Арбеит“ го доби тендерот на општина Куманово за привремени вработувања „тежок“ 82.000 евра

Никола Осило
Општина Куманово по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување „Декра Арбеит“. Вредноста на склучениот договор
Бизнис

Ќе се преиспитува договорот за спроведување на проектот за пругата Куманово-Бељаковце

Никола Осило
Владата денеска на седница ја разгледала Информацијата за изградба на пруга Куманово-Бељаковце и донела заклучок со кој  се најавува дека ќе го преиспита Договорот за
Локално

Несекојдневен случај во Куманово: Синовите го истепале и го ограбиле татка си

Никола Осило
На 30.01.2019 година околу 16.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека куќа на улица „Драги Шутевски“ во Куманово, сопственост на Р.С.(65), неговите синови И.С.(29)
Локално

Кумановец претепал жена од Свети Николе

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Т.(54) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“, информира МВР. На 20.01.2019
Локално

Кривична пријава за масовна тепачка во Куманово

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.К.(20), Д.К.(18) и двајца 14-годишни малолетници, сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.
Македонија ТОП СТОРИИ

Кумановчанката со кариера во УБК имала невалидна диплома од Универзитетот за туризам и менаџмент

Никола Осило
СВР Куманово до надлежното ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против две лица – А.Д.(45) од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека сторила две кривични
Локално

Кумановчанка направила кариера во УБК со три години образование

Никола Осило
СВР Куманово, до ОЈО Куманово, поднесе кривична пријава против три физички лица и две правни лица поради постоење основано сомнение дека сториле повеќе кривични дела
Локално

Кумановец сакал да силува сограѓанка со закана со нож

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.М.(21) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека на 07.10.2018 година околу 03.50 часот на улица „11-ти Ноември“