еМагазин

Tag : куршум

Локално

Тенда од тераса спречила трагедија: Залутан куршум во Скопје

Никола Осило
На 18.04.2019 година во 20.20 часот во СВР Скопје, А.С. од Скопје пријавила дека пронашла зрно од огнено оружје кое паднало на тендата од терасата,...
Локално

Повредена девојка од залутан куршум додека си седела дома во Чаир

Редакција
На 09.03.2019 година околу 23,50 часот во СВР-Скопје Н.Б.(54) од Скопје пријавил дека во неговиот дом во Чаир во собата каде што била неговата ќерка...
Локално

Скопјанка повредена од заталкан куршум во својот дом

Никола Осило
На 31.12.2018 година околу 20,00 часот во Скопје на улица „Македонско Косовска бригада“ додека А.Д.(36) седела во својот дом, од заталкан куршум кој поминал низ...
Локално

Сакал да прошверцува куршум во јакна во затворот во Скопје

Никола Осило
На 27.11.2018 година во 15,50 часот од затворска полиција при Затвор – Скопје, било пријавено дека И.Б. при посета кај затвореник, му донел јакна и...
Локално

Скопјанка си „нашла“ куршум во автомобилот

Никола Осило
На 23.08.2018 година во 14.25 часот во Единицата за информации и команда Скопје, М.К. од Скопје пријавила дека на ул.„Павле Илиќ“ забележала дупка на предното...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Треба некој да биде убиен, за да се сфатат сериозно „свадбените“ куршуми во тетовско?

Редакција
Во тетовско деновиве залутаните куршуми, најверојатно од свадби, станаа секојдневие. Само вчера од нив беа оштетени четири возила, а пред некој ден на свадбена прослава...