еМагазин

Tag : ЛДП

Македонија

ЛДП избра нови потпретседатели

Редакција
Моника Зајкова, Зоран Шапуриќ, Игор Вељаноски и Јулиана Николова се новите потпретседатели изгласани на четвртата седница на Централниот одбор на Либерално демократската партија (ЛДП) која...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Горан Милевски, новиот министер за локална самоуправа

Редакција
Горан Милевски, актуелен пратеник и претседател на Либерално-демократската партија (ЛДП) ќе биде новиот министер за локална самоуправа. Кој е Милевски? Во неговата биографија, доставена до...
Македонија

Ангелка Пеева Лауренчиќ можен кандидат на ЛДП за претседателските избори

Никола Осило
Доколку Либерал – демократската партија на претседателските избори излезе самостојно нејзин кандидат ќе биде Ангелка Пеева Лауренчиќ, пренесе партијата на својот Фејсбук профил. Таа беше претседател...
Македонија

Никица Корубин од ЛДП ќе делува како независен пратеник

Редакција
Никица Корубин од Либерално-демократската партија на својот Фејсбук профил, најави дека од денеска ќе настапува како независен пратеник и во рамки на ЛДП ќе делува како...
Македонија ТОП СТОРИИ

Горан Милевски реизбран за лидер на ЛДП, порача дека нема да го подржи предлог законот за амнестија

Редакција
Либерално-демократската партија денеска на седмото Изборно собрание го резибра Горан Милевски за нејзин лидер, кој порача дека најверојатно нема да го поддржи предлог-законот за амнестија,...