еМагазин

Tag : легенда

Македонија ТОП СТОРИИ

Почина актерската легенда Мите Грозданов

Никола Осило
Во 75-тата година од животот вчера почина Мите Грозданов, доајен на македонскиот театар, актер на Драмски театар-Скопје каде што работеше од 1967 до пензионирањето во...