еМагазин

Tag : лична карта

Македонија

Се уште не се знае кога ќе почнат да се издаваат пасоши и лични карти со новото име

Редакција
Се уште нема точен датум од кога ќе почнаат да се издаваат пасоши и лични карти со новото уставно име – Северна Македонија, велат од
Македонија

Прво законски измени за изгледот на личните документи, потоа издавање со новото име

Редакција
Граѓаните ќе добијат лични документи со новото име, откако ќе се сменат законите и подзаконските акти кои го регулираат изгледот и употребата на личните документи на
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски: Контактираме со сите служби во регионот, се утврдува како избегал Груевски и кој му помагал

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски информираше дека внатрешната контрола на МВР и Обвинителството работат на утврдување на начинот на кој поранешниот премиер Никола Груевски
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој му помогнал на Груевски да влезе нелегално во Албанија?

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, пред да стигне во Унгарија, избегал од Македонија во Албанија, тврдат албанските власти. Според нив Груевски ја напуштил земјата со автомобил