еМагазин

Tag : Лилјана Поповска

Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесени предлог-измени на Изборниот законик за една изборна единица на парлaмeнтарните и отворени листи на локалните избори

Редакција
Иницијативата за една изборна единица денеска поднесе два предлога за измени и дополнувања на Изборниот законик, соопшти денеска на прес-конференција во Собранието пратеничката Лилјана Поповска....
Македонија

Лилјана Поповска не „плачела“ за датум за преговори со ЕУ

Редакција
Пратеничката од ДОМ, Лилјана Поповска, ги демантира, како што велат од нејзината партија „спиновите што беа претставени во јавноста деновиве“, додека таа беше на службен...
Македонија

Лилјана Поповска се повлече: Маја Морачанин е новиот лидер на ДОМ

Редакција
Пратеничката на ДОМ, Маја Морачанин е новиот претседател на ДОМ. Таа беше избрана едногласно на Четвртиот конгрес на партијата, на кој присустуваа 300 делегати, а...
Македонија

Лилјана Поповска се повлекува, ДОМ ќе ја води Маја Морачанин

Редакција
Кадровата комисија на ДОМ ја поддржа д-р Маја Морачанин за кандидат за претседател на партијата, како предлог од општински организации, МОДОМ, Форумот на жените и...