еМагазин

Tag : лимузина

Бизнис ТОП СТОРИИ

Основниот суд – Скопје 1 распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило
Основниот суд – Скопје 1 распиша тендер за набавка на патничко моторно возило. Во огласот се бара лимузина со пет врати, а критериум за доделување
Бизнис ТОП СТОРИИ

Основниот суд Гостивар распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило
Основниот суд Гостивар распиша тендер за набавка на ново патничко моторно возило – лимузина. Критериум за доделување на договорот е најниската цена. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Основниот
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за квалитет и акредитација на здравствени установи распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило
Агенцијата за квалитет и акредитација на здравствени установи Скопје распиша тендер за набавка на патничко моторно возило (лимузина). Критериум за доделување на договорот е најниската
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Мерко нема свој автомобил, но има шума и стан во Драч

Редакција
Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко се вози во ново општинско Ауди, набавено со пари на граѓаните, а интересно е што во анкетениот лист кој го
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Мерко нема мерка“: Твитер за новата лимузина во која ќе се вози градоначалникот на Струга

Редакција
Информацијата дека Општина Струга купи четири возила „Ауди А6“, „Шкода Октавија – амбишн“ и две возила „Шкода Рапид“, вредни 113.000 евра, која денеска беше објавена на веб
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управниот суд распиша тендер за набавка на лимузина од 1,6 милиони денари

Никола Осило
Управен суд – Скопје распиша оглас за набавка на ново патничко моторно возило (лимузина). Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари, а критериум
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за стоковни резерви за набавка на лимузина вредна 30.000 евра

Никола Осило
Агенција за стоковни резерви по распишаниот тендер за набавка на патнички автомобил склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Делукс-ауто“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово.
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок“ тендер: МЕПСО купува лумузина и уште 20 патнички и товарни возила

Никола Осило
АД МЕПСО распиша тендер за набавка на нови патнички возила и нови товарни возила. Проценета вредност на договорот без ДДВ е 63.775.500 денари. Во тендерот се
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Лимузина налета врз минувачи во САД, најмалку 20 загинати

Никола Осило
Полицијата во американската држава Њујорк соопшти денеска дека 20 луѓе загинале откако во градот Скохери лимузина удрила во минувачи. Возилото според локалните власти со голема
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нациoналната агенција за европски образовни програми си купи џип, лимузина и комбе од „Порше лизинг“

Никола Осило
Националната агенција за европски образовни програми и мобилност по распишаниот тендер за набавка на моторни возила по пат на оперативен лизинг склучи договор со друштвото