еМагазин

Tag : Лисиче

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Македонците со „краток фитил“: Зачестени напади врз полицајци на должност

Никола Осило
Стресот и нервозата во трката да се завршат што повеќе службени и приватни обврски се најверојатно главната причина за зачестените физички испади на македонски граѓани...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И ние си име свој Чернобил и тоа не еден: Охис, РЕК Битола…

Петре Димитров
Мини серијата „Чернобил“ која руши рекорди во гледаност, а и одлично помина кај критичарите ме врати во детството и ме потсети како моравме зеленчукот и...
Локално

Ја тепал пред кафана во Лисиче

Никола Осило
На 03.03.2019 год. во 02.30 часот И.Ц. (36) од Скопје пријавила дека на ул.Горно Лисиче пред угостителски објект била физички нападната од М.Т. (31) од Скопје,...