еМагазин

Tag : лов

Локално

Се самозастрелал откако му паднала пушката за лов

Редакција
На 21.12.2019 во 12.00 часот во Полициската станица Гевгелија од Здравствениот дом Гевгелија било пријавено дека кај нив било донесено лице повредено од огнено оружје,...
Локално

Ловџија од невнимание застрелал колега при лов на диви свињи во битолско

Никола Осило
На 08.09.2019 околу 22,30 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Габалавци,битолско на место викано „Бакици-нива“, Р.М.(38) од с.Габалавци заедно со Љ.Н.(56) и Г.А.(33)...
Локално

МВР во „лов“ на несовесни возачи и мотоциклисти

Никола Осило
Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 14.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината...
Локално

Уапсени три лица за незаконит лов

Никола Осило
На 13.01.2019 година во 12.15 часот на крстосница за с.Стањевци од страна на полициски службеници од ПС Свети Николе поради постоење основи на сомнение за...
Локално

Застрелан битолчанец додека бил на лов со пријателите

Никола Осило
На 21.10.2018 година во СВР Битола било пријавено дека околу 08:30 часот К.Т. (59) од Битола, додека бил на лов со неговите пријатели Г.М. (43),...