еМагазин

Tag : македонија блокира

Локално

(ВИДЕО) „Македонија Блокира“ не успеа да го блокира патот кон Охрид

Редакција
„Македонија Блокира“ предводена од Јанко Бачев денеска се обиде да го блокира магистралниот пат Скопје – Охрид кај месноста Другово во Кичево. На маршот учествувааа...
Македонија

„Македонија блокира“ од петок со блокади и на крстосниците во Скопје

Редакција
Приврзаниците на „Македонија блокира“ кои се противат на уставните измени најавија дека покрај 24-часовното блокирање на просторот пред Собранието, од петок ги прошируваат активностите со...
Македонија

Подгответе се на трпение за во сообраќајот во Скопје до Нова година: „Македонија блокира“ остануваат на улица

Редакција
„Македонија Блокира“ ќе останат на улица до Нова година. Вчера тие протестираа пред Собранието, додека траеше расправата за амандманите за уставни измени. „Македонија-Блокира„ ја започнува...
Македонија

(ВИДЕО) Од „Македонија блокира“ му ја пееја „Едно име имаме“ на Крсто Мукоски пред неговиот дом

Редакција
Синоќа во организација на движењето „Македонија блокира“ се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, обвинет за случувањата од 27.април во македонското Собрание,...