еМагазин

Tag : Македонска Каменица

Бизнис ТОП СТОРИИ

БРАВО: И “Текстил М“ од Македонска Каменица почна да произведува заштини маски, кои ќе ги донира

Редакција
Текстилна конфекција од Македонска Каменица почна со производство на висококвалитетни повеќенаменски заштитни медицински маски. Како општествено одговорна компанија, првите 100 произведени медицински маски денеска од...
Локално

Гром опожари куќа во село кај Македонска Каменица

Никола Осило
На 04.07.2019 година во 21.30 часот било пријавено дека во с.Косевица, Македонска Каменица, од удар од гром настaнал пожар во куќата сопственост на Р.Н., информира...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонскиот пица мајстор Зоран Јовановски се закити со златен медал на меѓународен натпревар во Монголија

Редакција
Специјалистот за подготвување пици од Македонска Каменица, Зоран Јовановски, се закити со уште едно вредно признание како награда за неговото долгогодишно искуство во гастрономскиот занает....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рудникот САСА целосно опреми училници во средното училиште во Македонска Каменица

Редакција
Рудникот за олово и цинк САСА целосно опреми пет училници во средното училиште „Миле Јаневски – Џингар“ во Македонска Каменица. Училниците, кои ги користат ученици...
Да помогнеме

Апел: На Стоимен Стоилов му треба помош да ја преброди зимата

Никола Осило
Откако на социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се гледаат тешките услови за живот на 60 годишниот Стоимен Стоилов од село Цера, започна акција...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Рудник САСА применува најсовремени практики и стандарди за заштита на животната средина

Редакција
Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули престојуваше во работна посета на рудникот за олово и цинк САСА. Делегацијата која го посети...