еМагазин

Tag : малолетник

Локално

Неколку лица тепале малолетник на „Партизанска“

Никола Осило
На 02.04.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје е пријавено дека 16-годишно момче од Скопје било физички нападнато од неколку лица околу 14.00 на булевар...
Локално

Малолетник од Штип ги „тероризирал“ штипјани

Никола Осило
СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(17) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „разбојничка кражба“. На 21.01.2019 во...
Локално

Малолетник прободен со остар предмет во скопска чајџилница

Никола Осило
На 22.03.2019 година во 16,30 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Втора Македонска Бригада“ во чајџилница по претходна вербална расправија 17 годишно лице...
Локално

Арачиновец тепал малолетник во кругот на основното училиште

Никола Осило
На 11.02.2019 година во 18.00 часот во СВР Скопје, И.Н.(59) од село Арачиново, скопско, пријавил дека истиот ден околу 17.45 часот во кругот на основното...
Локално

Малолетник силувал 16-годишна штипјанка

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе посебен извештај против 17-годишник од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информира МВР....