еМагазин

Tag : Марија Брзакова

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Два месеци ниту трага, ниту глас од исчезнатата Марија Брзакова

Редакција
Два месеци трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезна на 18 јануари годинава...
ЖИВОТ

Марија Брзакова од струмичко Босилово на листата на исчезнати лица на МВР

Редакција
Марија Брзакова од струмичко Босилово се најде на листата на исчезнати лица на Министерството за внатрешни работи. Брзакова исчезна на 18 јануари и од тогаш...
Македонија

Две недели ни трага ни глас од Марија Брзакова од струмичко Босилово

Редакција
Марија Брзакова од струмичко Босилово исчезна на 18 јануари и веќе две недели нема ни трага на глас од неа. Во случајот со Брзакова се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството отвори предистражна постапка за исчезната Марија Брзакова

Редакција
Истрагата за исчезнувањето на Марија Брзакова (28) од Босилово од вчера ја води Основното јавно обвинителство во Струмица. Според информациите оттаму отворена е предистражна постапка,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се пребаруваат речни корита и канали: Стотина ловци и граѓани во потрагата по исчезната Марија Брзакова од Босилово

Редакција
Стотина ловци и граѓани во координација со полицијата утрово ја продолжија потрагата по исчезната Марија Брзакова (28) од Босилово, која исчезна на 18-ти овој месец....
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

АПЕЛ за масовно учество: Граѓаните и активистите утре ќе ја бараат исчезнатата Марија Брзакова

Редакција
Активистите за чиста животна средина „Здрава котлина“ ги повикуваа сите граѓани и активисти кои се во можност да учествуваат во организирана акција за пребарување на...
Македонија

И ловци се вклучуваат во потрагата по исчезната Марија Брзакова од Босилово

Редакција
Од утре и ловци ќе се вклучат во потрагата по исчезнатата Марија Брзакова од село Босилово од која веќе една седмица нема ниту трага, ниту...
Да помогнеме

Петти ден ни трага ни глас од Марија Брзакова од Босилово, полицијата трага со кучиња

Редакција
Петти ден нема ниту трага, ниту глас од 28 годишната Марија Брзакова од Босилово која исчезна на 18 јануари во раните утрински часови, пренесува strumicadenes.mk....
Да помогнеме

Три дена не се појавила дома, се бара 28-годишната Марија Брзакова

Редакција
Се бара исчезнатата Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години, пишува strumicadenes.mk. Облечена е во тренерки. Излезена од дома на 18.01 2020 година во...