еМагазин

Tag : Марко Билимоски

Бизнис ТОП СТОРИИ

Претседателот и членовите на Регулаторна за енергетика имаат повисоки плати од премиерот и министрите

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) ги објави платите на претседателот и членовите на комисијата. Марко Бислимоски, претседателот на РКЕ има месечна плата од 97.114 денари,...