еМагазин

Tag : Марко Пејчиновски

Локално

Не била само болката во ногата: Херојот Марко еден час пливал во место поради бранови и струења

Редакција
Малиот Марко Пејчиновски не успеа во обидот да исплива 64 километри. Поради болки во ногата после речиси пет часа во вода и испливани 11 километри...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Марко е херој. Марко е голем херој!“: Твитер се разнежни за малиот Пејчиновски

Редакција
Поради силните болки во ногата, малиот Марко Пејчиновски по изминати 4 часа и 49 минути во водите на Охридското Езеро и минати 11 километри и...
Локално

(ВИДЕО) Силните болки во ногата го натераа малиот Марко да го прекине маратонот

Редакција
По изминати 4 часа и 49 минути во водите на Охридското Езеро и минати 11 километри и 840 метри, малиот Марко Пејчиновски (13) поради големи...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонија е со него: Малиот Марко Пејчиновски го стартува 64-километарски маратон за лицата со ретки болести

Редакција
Тринаесетгодишниот охриѓанец Марко Пејчиновски денеска го стартува својот ултра маратон, во кој ќе се обиде да преплива 64 километри во водите на Охридското Езеро од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Малиот Марко Пејчиновски на Голема Богородица ќе плива маратон од 64 км за лицата со ретки болести

Редакција
Малиот Марко Пејчиновски минатата година направи подвиг за паметење откако за околу девет часа го преплива Охридското Езеро од Св. Наум до Охрид и стана...
Да помогнеме

Марко Пејчиновски повикува: Бидете дел од тимбилдингот „Лица со ретки болести“ на Охрид трчаТ

Редакција
Марко Пејчиновски е млад херој од Охрид кој има само 13 години и има голема желба – да ги оствари своите соништа. На 28 август...