еМагазин

Tag : Маркон

Балкан ТОП СТОРИИ

Франција ја откри стратегијата за Македонија и Западен Балкан

Никола Осило
Веднаш по неформалниот состанок меѓу францускиот претседател Емануел Макрон и лидерите на земјите од Западен Балкан, Франција излезе со официјална државна стратегија за овој регион....