еМагазин

Tag : масло

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на тетовската Клиника за набавка на масло за греење вреден 193.000 евра

Никола Осило
ЈЗУ Клиничка Болница Тетово по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство -1 (ЕЛ-1) за грејната сезона за 2019 година склучи договоро
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струмичката болница за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

Никола Осило
ЈЗУ Општа болница Струмица по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство-1 (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за набавка на масло за горење вреден 11,5 милиони денари

Никола Осило
Општина Ѓорче Петров по распишаниот тендер за набавка на масло за горење екстра лесно ЕЛ-1 за потребите на општината, основните училишта и детската градинка за
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Липково за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

Никола Осило
Општина Липково по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за горење за грејна сезона 2018/2019 година склучи договор со друштвото за производство, трговија
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на УЈП за набавка на лесно масло за горење

Никола Осило
Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за набавка на лесно масло за горење за потребите на УЈП склучи договор со друштвото за производство, трговија
Убава приказна

Брендот се проширува: Маслото Брилијант Омега 3 во продажба

Редакција
Брилијант Омега 3 е новото масло за јадење од Витаминка кое е достапно на продажните места. Со појавата на Брилијант Омега 3, се зголемува производниот
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на 558.000 литри масло за горење

Никола Осило
Општина Куманово по распишаниот тендер за набавка на 558.000 литри екстра лесно (ЕЛ1) масло за горење за потребите на Општина Куманово односно за основните и
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Чаир за набавка на масло за горење

Никола Осило
Општина Чаир по распишаниот тендер за набавка на масло за горење – екстра лесно ЕЛ-1 за потребите на основните училишта и детски градинки на територијата
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Битола за набавка на масло за греење вреден 554.000 евра

Никола Осило
Општина Битола по распишаниот оглас за набавка на лесно масло за горење – екстра лесно масло за затоплување ЕЛ-1 за потребите на општината, основните училишта,
Локално

Срамота: Осум илјади литри масло за греење украдени од Специјалниот завод во Демир Капија

Редакција
Осум илјади литри масло за греење биле украдени од Специјалниот завод во Демир Капија, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Кражбата била пријавена на