еМагазин

Tag : материјална штета

Локално

Несекојдневен случај: Со „ауди“ влетал во парфимерија 

Редакција
Неготинец, вчера со „ауди 3“ влетал во излогот од неготинска парфимерија. Повредени нема, причинета е само материјална штета. Оваа информација, денеска ја потврди Верољуб Додевски,...
Локално

Затвореници во Идризово за да спречат претрес, го предизвикале пожарот

Редакција
Управа за извршување на санкциите информираше дека при претресот во Идризово биле одземени шест мобилни телефони „На 29.10.2018 година, околу 22 часот, по наредба на...